banner_head2Żyjemy na kredyt i to znacznie trudniejszy niż najgorszy kredyt bankowy. Kredyt zaciągnięty od środowiska naturalnego będą spłacać nasze dzieci i wnuki.
I nie będzie to łatwe. Już nie jest. Większość z nas jeszcze nie dostrzega problemu. Gonimy za współczesnymi atrakcjami, a tracimy to co jest podstawą naszej egzystencji.

ojciec i synDyskusja o zmiana klimatycznych i zanieczyszczeniu środowiska może być przerażająca nawet dla dorosłych i wykształconych ludzi. Jest to bardzo trudna i złożona dyskusja o długoterminowych skutkach, które będą dotyczyły przyszłych dziesięcioleci i wieków. Jak więc rozmawiać z naszymi dziećmi i wnukami w sytuacji gdy nawet doradca Prezydenta Obamy ds. nauki, miał trudności z przekazaniem istoty przyszłych problemów członkom amerykańskiej Komisji ds. Nauki, Przestrzeni i Technologii (United States House Committee on Science, Space and Technology)?

Kiedy mówimy do naszych dzieci musimy wyjaśnić naukowo to co się dzieje”, powiedziała Lisa Hoyos, współzałożycielka „Climate Parents”, organizacji skoncentrowanej na mobilizacji rodzin do pracy w tej kwestii.

Źródło: thinkprogress.org

banner_foot2